MENU

Lista Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2012 ogłoszona!

Lista Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2012 ogłoszona!

Great Place To Work® Institute Polska po raz czwarty ogłosił Listę „Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce”. Podczas uroczystej Gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wyróżniono 17 firm w dwóch kategoriach oraz przyznano dwie nagrody specjalne.

Lista honoruje polskie przedsiębiorstwa promujące wartości wiarygodności, szacunku, uczciwości, dumy i koleżeństwa w relacjach między kierownictwem i pracownikami. O pozycji firmy na Liście decyduje łączna ocena dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania Trust Index©) oraz audytu kultury organizacji i stosowanych programów i praktyk HR (Culture Audit©).

„Badanie opiera się na modelu Great Place to Work®, w którym zaufanie jest kluczowym pojęciem. Jeśli pracownicy ufają kierownictwu firmy, są dumni ze wspólnych osiągnięć, a jednocześnie współpracują w atmosferze koleżeństwa, to nie wahają się powiedzieć, że ich firmy to „Wspaniałe Miejsca Pracy”. Średnio 75% pracowników firm wyróżnionych w tym roku ma właśnie taką opinię o swoim pracodawcy, podczas gdy w sondażu ogólnopolskim przeprowadzonym przez nas w lutym tego roku, tylko 42% osób wyraziło podobną opinię. Różnica wynosi zatem aż 33%. W ubiegłym roku ta różnica była znacznie mniejsza i wynosiła 24%. Co to oznacza? Z jednej strony mamy do czynienia z gorszą w tym roku opinią o firmach w sondażu ogólnopolskim, ale z drugiej strony jakość wyróżnianych przez nas miejsc pracy jest wyższa w porównaniu z poprzednią edycją badania. Oznacza to, że w Polsce działają firmy prowadzące świadomą i konsekwentną politykę tworzenia jak najlepszych warunków pracy dla zatrudnionych. Owocuje to znakomitą opinią pracowników o firmie, wysokim poziomem zaufania do pracodawcy oraz zaangażowaniem. Każda firma prowadząca taką politykę wie, że to się opłaca.” – mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu GPTW Institute Polska.

W tegorocznej edycji wyróżniono 17 firm zatrudniających ogółem ok. 12 tys. pracowników. Przebadano 33 firmy, które łącznie zatrudniają ponad 59 tys. osób.

Laureatów nagrodzono w dwóch kategoriach:

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2012: Organizacje zatrudniające
do 500 pracowników

 

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2012: Organizacje zatrudniające
powyżej 500 pracowników

     
1. Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o.   1. Sabre Polska Sp. z o.o.
2. Microsoft Sp. z o.o.   2. Grupa IKEA w Polsce
3. Bristol-Myers Squibb w Polsce   3. Atos
4. SAS Institute Sp. z o.o.   4. Elica Group Polska sp. z o.o.
5. SC Johnson Sp. z o.o.   5. DHL Express (Poland)
6. Hitachi Data Systems (Polska)   6. Phoenix Contact WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.
7. Hilti (Poland) Sp. z o.o.    
8. LG Chem Poland Sp. z o.o.    
9. SKOK Ubezpieczenia    
10. Medtronic Poland    
11. OCHNIK Sp. z o.o.    

 

Przyznano również dwie nagrody specjalne.

Nagrodę „Wspólna wizja – Inspiracja” otrzymała firma Novo Nordisk Pharma w uznaniu dla konsekwencji w realizacji wspólnej wizji i wartości Novo Nordisk Way oraz bardzo wysokiej spójności wszystkich stosowanych programów i praktyk HR.

Firma Microsoft otrzymała nagrodę „Równowaga Praca – Życie” w uznaniu dla dostrzegania przez nią ludzkich potrzeb i pasji pracowników, promowania przez nią rozwiązań prorodzinnych (Program Working Parent) oraz różnych elastycznych form pracy.

 


Partnerzy strategiczni
gpw2
lewiatan

Partnerzy Gali
nf3
kk2
crnavigator
verbum

Patroni medialni
pb
pin
thinktank
wbj
personelzarzadzanie
pzs
money
hrstandard
 
computerworld2
PCWorld2
 

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszego jej działania. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich użycie i przechowywanie na Twoim urządzeniu. Więcej informacji o wykorzystaniu plików cookies znajdziesz w

polityce prywatności

ZGADZAM SIĘ