Lista Najlepszych Miejsc Pracy™ Polska 2024 ogłoszona!
MENU

Nasza misja

Zmieniamy świat na lepsze, pomagając organizacjom stawać się świetnymi miejscami pracy dla WSZYSTKICH pracowników.

Great Place To Work® to światowy autorytet w dziedzinie kultury miejsca pracy. Od ponad 30 lat wspieramy firmy na całym świecie w rozwijaniu nowoczesnej kultury miejsca pracy opartej na zaufaniu i osiąganiu dzięki temu lepszych wyników biznesowych. Stworzyliśmy wyjątkowy program wyróżnień: certyfikacji oraz rankingów Great Place To Work®, którego wyróżnikiem jest rygorystyczny, bo oparty na danych ilościowych, model oceny doświadczenia pracowników w miejscu pracy. W tej chwili badania i program wyróżnień są prowadzone w ponad 150 krajach.

Trzy dekady doświadczeń na świecie, 15 lat w Polsce

Działalność Great Place To Work® zaczęła się od nieoczekiwanego odkrycia. W 1981 roku nowojorski wydawca poprosił dwóch dziennikarzy biznesowych, Roberta Leveringa i Miltona Moskowitza, aby napisali książkę pod tytułem The 100 Best Companies to Work for in America. Pomimo wątpliwości, czy znajdą aż 100 firm, które będą wystarczająco dobre, autorzy przyjęli propozycję i rozpoczęli podróż. Jej efektem jest ponad 30 lat prowadzenia badań, budowania świetnych miejsc pracy na całym świecie oraz wyróżniania wyjątkowych firm w corocznych konkursach. Co było głównym odkryciem szeroko zakrojonych badań dziennikarzy? Okazało się, że kluczem do stworzenia świetnego miejsca pracy nie jest określony zestaw benefitów, programów i praktyk, ale budowanie wysokiej jakości relacji w miejscu pracy - relacji opartych na zaufaniu, dumie i koleżeństwie. Te relacje nie były dla pracowników miłym dodatkiem, ale kluczowymi motywatorami, które pomagały podnosić wydajność biznesową organizacji. Rola zaufania w miejscu pracy stała się osnową nie tylko dla pierwszej książki z 1984 roku, ale również dla jej drugiej części z 1988, A Great Place to Work: What makes some employers so good - and most so bad. Liderzy biznesowi na całym świecie przyjęli model i metodologię Instytutu jako cenny sposób mierzenia i tworzenia świetnych miejsc pracy. W 1997 roku magazyny FORTUNE (w Stanach Zjednoczonych) i Exame (w Brazylii) wraz Instytutem po raz pierwszy opublikowały rankingi "100 Best Companies to Work For". Great Place To Work® Polska powstał w 2008 r. Rok później została opublikowana pierwsza polska lista Najlepszych Miejsc Pracy™.

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszego jej działania. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich użycie i przechowywanie na Twoim urządzeniu. Więcej informacji o wykorzystaniu plików cookies znajdziesz w

polityce prywatności

ZGADZAM SIĘ