MENU

Akcja "Dwie godziny dla rodziny"

Akcja "Dwie godziny dla rodziny"

Wraz z Fundacją Humanites, inicjatorem ogólnopolskich obchodów Dnia Rodzin mamy przyjemność zaprosić do udziału w VII Edycji Akcji Społecznej „DWIE GODZINY DLA RODZINY” dedykowanej Pracodawcom, Pracownikom i ich Rodzinom. Great Place to Work® w Polsce jest partnerem tej akcji już po raz czwarty.

Włącz się w akcję społeczną DWIE GODZINY DLA RODZINY: 2godzinydlarodziny.pl

Inicjatywa Fundacji Humanites zainspirowała już takie organizacje jak: Microsoft, Grupa Orlen, Grupa Atos, Asus, Elektrolux, Oracle, Play, PwC, Grupa AXA, Grupa ATM, Grupa Allianz, Grupa Bosch, gminy, starostwa powiatowe, miasta, szkoły podstawowe i uczelnie wyższe.

Dołącz i Ty, zaangażuj swoją firmę w akcje społeczną, która zbliża ludzi.

Dwie Godziny dla Rodziny to kampania społeczna na rzecz pogłębiania relacji z najbliższymi. To inspiracja do odkrywania na nowo tych, którzy są z nami na co dzień. To zaproszenie do tworzenia relacji bez etykiet i ocen. To spotkanie z człowiekiem a nie stanowiskiem czy pozycją.

Stwarzając pracownikom warunki do rozwoju nie tylko zawodowego, ale także w sferze prywatnej, pracodawca zyskuje zaangażowanie zespołu ludzi, dla których praca jest wartością, nie przymusem. Akcja "Dwie Godziny dla Rodziny" jest symbolicznym wyrazem takiego podejścia do biznesu na co dzień – mówi Zofia Dzik, Prezes Zarządu Fundacji Humanites.

W tym roku Fundacja Humanites stworzyła i wydała Pokoleniową Grę Rodzinną ASK ME. Organizacje mogą zamówić grę dla swoich pracowników. Gra jest pomyślana w taki sposób, aby angażowała wszystkich członków rodziny zarówno tych najmniejszych jak i najstarszych. Więcej o rodzinnej grze ASK ME dowiecie się ze strony.

Celem nadrzędnym akcji jest inspirowanie do międzypokoleniowych rozmów, odkrywania i pogłębiania wartości rodzinnych i refleksji nad budowanymi na co dzień relacjami z najbliższymi. Dlatego, co roku Fundacja podpowiada w jaki sposób można spędzić „Dwie Godziny dla Rodziny”. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Gry i zabawy pokoleniowe”.

Tempo życia, wyzwania rynku pracy, choroby cywilizacyjne te wszystkie trudności pokonuje się łatwiej kiedy mamy wokół siebie najbliższych, przyjaciół, po prostu życzliwych ludzi. 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodzin to doskonała okazja by zatrzymać się na chwilę, popatrzyć wokół i zapytać siebie: Jak troszczę się o relacje z najbliższymi? Kiedy ostatnio dowiedziałam się czegoś nowego o moim mężu/żonie/dziecku? Co wiem o osobie, która pracuje ze mną w jednym pokoju?

Zapraszamy do akcji Pracodawców, ponieważ mają realny wpływ na kształtowanie otoczenia, zarówno biznesowego jak i prywatnego.
Pracownikiem się bywa, mamą, siostrą, córką, żoną, tatą, mężem, bratem, dziadkiem się jest!

#2h4family
Razem z Fundacją Humanites, zapraszamy Państwa do wspólnej zabawy i szerzenia idei Akcji. Pokazujmy to co jest dla nas ważne. Inspirujmy innych autentycznym przykładem. Grając, bawiąc się z rodziną zróbcie zdjęcie, oznaczcie je: #2h4family i zamieście w swoich mediach społecznościowych. W ten sposób nie tylko pracodawcy pokazują, że dołączają do Globalnego Ruchu Społecznego ale również całe rodziny.

Dwie Godziny dla Rodziny łączą ludzi.