23 maja o godz. 12:30 ogłosimy Listę Najlepszych Miejsc Pracy™ Polska 2024!
MENU

Wkład amerykańskich firm w polskie społeczeństwo

 wkład amerykańskich firm
W chwili obecnej w Polsce działa około 800 amerykańskich firm, z czego około 42% w województwie mazowieckim. Ich wkład w polską gospodarkę jest bezdyskusyjny - do połowy 2015 roku zainwestowały one w Polsce w sumie ok. 30 mld dolarów i zatrudniają prawie 200 000 osób. Ale wkład amerykańskich firm nie ogranicza się jedynie do aspektów gospodarczych, lecz sięga dużo głębiej.

W chwili obecnej w Polsce działa około 800 amerykańskich firm, z czego około 42% w województwie mazowieckim. Ich wkład w polską gospodarkę jest bezdyskusyjny - do połowy 2015 roku zainwestowały one w Polsce w sumie ok. 30 mld dolarów i zatrudniają prawie 200 000 osób. Ale wkład amerykańskich firm nie ogranicza się jedynie do aspektów gospodarczych, lecz sięga dużo głębiej.

Jednym z rozmówców autora artykułu opublikowanego na łamach "American Investor" była Marzena Winczo-Gasik, która przedstawiła m.in., z jakimi wyzwaniami spotkali się menedżerowie amerykańskich korporacji rozpoczynających swoją działalność w Polsce na początku lat 90., jak dzięki obecności amerykańskich firm rozwinęła się w Polsce działalność CSR, a także jakie aspekty zarządzania zostały i wciąż są z powodzeniem wprowadzane do firm w Polsce.

W artykule opublikowanym na łamach "Biznesu i produkcji" Marzena Winczo-Gasik przedstawia, co leży u podstaw modelu Great Place to Work® i jakie są korzyści wynikające z tworzenia wspaniałego miejsca pracy.

Kliknij tu, aby przeczytać cały artykuł


Strona korzysta z plików cookies w celu lepszego jej działania. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich użycie i przechowywanie na Twoim urządzeniu. Więcej informacji o wykorzystaniu plików cookies znajdziesz w

polityce prywatności

ZGADZAM SIĘ