MENU

Listy Najlepszych Miejsc Pracy w Europie ogłoszone!

Listy Najlepszych Miejsc Pracy w Europie ogłoszone!

19 czerwca wieczorem na uroczystej Gali w Berlinie Great Place to Work®, globalna firma zajmująca się badaniami jakości miejsc pracy, doradztwem i szkoleniami, ogłosiła Listę 100 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie. W tegorocznych badaniach wzięło udział ponad 250,000 pracowników z ponad 1,500 organizacji z 18 państw.

Na pierwszych pozycjach znalazły się: w kategorii 25 międzynarodowych korporacji – Microsoft, w kategorii 25 dużych firm – włoska spółka Tetra Pak oraz w kategorii 50 małych i średnich przedsiębiorstw – fińska spółka Futurice. Wśród Laureatów europejskiej edycji 2012 znalazło się sześć firm z Polski, które niespełna dwa miesiące temu – razem z jedenastoma innymi wyróżnionymi firmami – gościły na Gali wręczenia krajowych nagród w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Najlepsze Miejsca Pracy Europa 2012
Firmy międzynarodowe z Polski

 

Najlepsze Miejsca Pracy Europa 2012
Duże firmy (pow. 500 pracowników) z Polski

Poz.

Nazwa

Branża

 

Poz.

Nazwa

Branża

1

Microsoft

IT/Software

 

5

Elica Group Polska

Produkcyjna: AGD

3

SAS Institute

IT

   

11

Medtronic Polska

Sprzęt medyczny

 

16

SC Johnson

FMCG/Chemiczna

 

25

Novo Nordisk Pharma

Biotechnologiczna i farmaceutyczna

 

 

W kategorii MŚP (organizacje zatrudniające od 50 do 499 pracowników) nie powiodło się żadnemu z Laureatów polskiej Listy. W tej grupie prym wiodą Dania (9 firm) oraz Wielka Brytania (8 firm).

Korzyści płynące z bycia Najlepszym Miejscem Pracy

Europa znajduje się na rozdrożu. Niektóre sektory rynku charakteryzuje wzrost i ekspansja, inne napędza niepewność wokół euro. Ale niezależnie od tego, czy firmy są w fazie wzrostu, zrównoważonego rozwoju czy też stoją w obliczu trudnych wyzwań, kondycja wszystkich 100 Laureatów Listy Europejskiej dowodzi, że tworzenie i utrzymywanie wspaniałych miejsc pracy jest dobre dla biznesu. Kluczowe korzyści widać na poziomie zatrudniania i retencji najlepszych pracowników, w niższych kosztach pracy, większej wydajności i zyskowności oraz lepszych kursach akcji.

Niezależnie od kraju, ekonomii i różnic kulturowych, Najlepsze Miejsca Pracy mają wspólne cechy. Łączy je mocne i wizjonerskie przywództwo oraz prawdziwe zaangażowanie w tworzenie takich miejsc pracy, gdzie pracownicy mają zaufanie do kierownictwa, są dumni z miejsca, w którym pracują i mogą cieszyć się z tego, z kim pracują. I tu tkwi cała tajemnica. Zmotywowani i zadedykowani swojej firmie pracownicy chętniej będą ją wspierać zarówno w okresie rozwoju, jak i w czasach ekonomicznej niepewności.

„Wszystkie firmy uhonorowane obecnością na Europejskiej Liście Najlepszych Miejsc Pracy Instytutu Great Place to Work® zbudowały kulturę organizacyjną opartą na zaufaniu. To jest standard nie tylko w Europie, ale na całym świecie” – powiedział José Tolovi Jr, Prezes Zarządu Great Place to Work®. „Kraj, branża czy wielkość firmy nie mają znaczenia. Te wspaniałe firmy, czy to w warunkach wzrostu, czy też napięcia gospodarczego, dostrzegają wagę kultury pracy opartej na zaufaniu, dumie i koleżeństwie oraz pozytywny wpływ, jaki ta kultura może mieć na wyniki biznesowe”.


Strona korzysta z plików cookies w celu lepszego jej działania. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich użycie i przechowywanie na Twoim urządzeniu. Więcej informacji o wykorzystaniu plików cookies znajdziesz w

polityce prywatności

ZGADZAM SIĘ