MENU

Dlaczego Great Place to Work®

 

Jesteśmy obecni w 60+ krajach

 

lat doświadczeń

 

firm bada się z nami każdego roku

 

Możliwość analizy wyników w dowolnych przekrojach

 

Benchmarki z całego świata, praktyczne wnioski po badaniu

 

Sławimy laureatów poprzez publikację rankingów Great Place to Work® w krajowej prasie

 

Trzy dekady doświadczeń na świecie,
12 lat w Polsce

Działalność Great Place to Work® zaczęła się od nieoczekiwanego odkrycia. W 1981 roku nowojorski wydawca poprosił dwóch dziennikarzy biznesowych, Roberta Leveringa i Miltona Moskowitza, aby napisali książkę pod tytułem The 100 Best Companies to Work for in America. Pomimo wątpliwości, czy znajdą aż 100 firm, które będą wystarczająco dobre, autorzy przyjęli propozycję i rozpoczęli podróż. Jej efektem jest ponad 30 lat prowadzenia badań, budowania świetnych miejsc pracy na całym świecie oraz wyróżniania wyjątkowych firm w corocznych konkursach. Co było głównym odkryciem szeroko zakrojonych badań dziennikarzy? Okazało się, że kluczem do stworzenia świetnego miejsca pracy nie jest określony zestaw benefitów, programów i praktyk, ale budowanie wysokiej jakości relacji w miejscu pracy - relacji opartych na zaufaniu, dumie i koleżeństwie. Te relacje nie były dla pracowników miłym dodatkiem, ale kluczowymi motywatorami, które pomagały podnosić wydajność biznesową organizacji. Rola zaufania w miejscu pracy stała się osnową nie tylko dla pierwszej książki z 1984 roku, ale również dla jej drugiej części z 1988, A Great Place to Work: What makes some employers so good - and most so bad. Liderzy biznesowi na całym świecie przyjęli model i metodologię Instytutu jako cenny sposób mierzenia i tworzenia świetnych miejsc pracy. W 1997 roku magazyny FORTUNE (W Stanach Zjednoczonych) i Exame (w Brazylii) wraz Instytutem po raz pierwszy opublikowały rankingi "100 Best Companies to Work For". Great Place to Work® w Polsce powstał w 2008 r. Rok później została opublikowana pierwsza polska lista Najlepszych Miejsc Pracy.

 

 

Dlaczego Great Place to Work?

Biblioteka danych jak żadna inna

Nasza biblioteka zawiera unikatowe dane porównawcze i przykłady najlepszych praktyk z wiodących firm z całego świata.

Sprawdzona metodologia badań

Corocznie w ankiecie Trust Index® biorą udział miliony pracowników, a nasz model świetnego miejsca pracy - Great Place to Work® Trust Model®, od dekad stanowi podstawę badań nad kulturą miejsca pracy.

Wieloletnie doświadczenie i ekspercka wiedza

Od 30 lat zajmujemy się badaniem kultury organizacji, które działają w różnych sektorach rynku, oraz konsultingiem.

Praktykujemy zasady, które głosimy

Jesteśmy przedsiębiorcami w firmie, która na co dzień kieruje się swoją misją. Dzięki temu wiemy, co jest potrzebne.

rozpoznawalność

Widoczność marki i jej rozpoznawalność

Działamy na całym świecie, dbając o obecność naszych klientów w mediach. Dzięki współpracy z czołowymi tytułami i partnerami medialnymi w Polsce, laureaci naszych konkursów trafiają na łamy ogólnokrajowej prasy.

culturepng

Kultura  dla Wszystkich

Współpracujemy z każdą organizacją, której zależy na pozytywnej transformacji kultury miejsca pracy i rozwoju. Naszą ofertę kierujemy także do małych przedsiębiorstw, dla których mamy przystępne cenowo rozwiązania.