MENU

Akcja "Dwie godziny dla rodziny"

Akcja "Dwie godziny dla rodziny"

Jako Partner poniższej inicjatywy

wraz z Fundacją Humanites, inicjatorem ogólnopolskich obchodów Dnia Rodzin mamy przyjemność zaprosić Państwa do

VI Edycji Akcji Społecznej:

„DWIE GODZINY DLA RODZINY”

dedykowanej Pracodawcom, Pracownikom i ich Rodzinom,

Dobre relacje są kluczem do udanego życia prywatnego i zawodowego!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z Akcją i świętowania po raz szósty Dnia Rodzin w Polsce (15 maja).

Temat przewodni tegorocznej edycji to: „GOTOWANIE NA RODZINNYM PLANIE”.

Akcja „DWIE GODZINY DLA RODZINY” zainicjowana przez Fundację Humanites w 2012 roku, skierowana jest do przedsiębiorców, instytucji prywatnych i publicznych, samorządów, a za ich pośrednictwem do wszystkich Rodzin dostrzegających znaczenie zdrowych, trwałych więzi w Rodzinie oraz harmonii między rodziną/życiem prywatnym a pracą. Człowiek w pracy jest nie tylko pracownikiem, ale nadal ojcem, matką, synem, córką, bowiem wchodzi do niej z bagażem swoich ról społecznych. A budowanie dobrych, trwałych relacji w rodzinie jest związane z dobrą rozmową i jakościowym czasem spędzanym z bliskimi.

Na bazie własnych doświadczeń zachęcamy Was do zgłoszenia swojej firmy do udziału w Akcji. Wagą tej akcji, w dzisiejszym zabieganym świecie, jest inspiracja dla nas, naszych pracowników, partnerów biznesowych i naszych bliskich do refleksji, międzypokoleniowej rozmowy, zabawy i tym samym odświeżenia naszych relacji. Daje ona przestrzeń do odkrycia czegoś nowego o bliskich nam osobach lub ocalania od zapomnienia ważnych okruchów wspomnień - w tym roku wokół gotowania i wspólnego jedzenia!

W miarę możliwości operacyjnych, zachęcamy do symbolicznego skrócenia czasu pracy w dniu 15 maja o 2 godziny. W ubiegłym roku blisko 95% firm biorących udział w akcji skróciło czas pracy tego dnia lub udzieliło dodatkowych 2 godzin wolnych swoim pracownikom.

Jeśli idea akcji się Wam spodoba, będziemy wdzięczni za zarażenie ideą Państwa klientów, kontrahentów i innych zaprzyjaźnionych z Państwem firm, samorządów, szkół - a przede wszystkim zaprzyjaźnionych Rodzin:))!

Poprzednie edycje akcji „DWIE GODZINY DLA RODZINY” udowodniły, że przy niewielkich nakładach środków i dobrej woli, możemy jako pracodawcy pokazać, jak ważne są dla nas role społeczne naszych pracowników. Podkreślić, że dobra integracja życia prywatnego i zawodowego jest również jednym z kluczowych czynników wpływających na motywację i zaangażowanie ludzi w pracy. A tegoroczny temat przewodni wokół gotowania mamy nadzieję, że będzie znakomitą okazją do wielopokoleniowych podróży wokół zapomnianych być może smaków, zapachów, przepisów tak w naszych rodzinach jak i firmach!

Akcja corocznie przebiega ponad podziałami i uzyskała wsparcie ONZ. Partnerami akcji od lat są również: Fundacja Liderek Biznesu, Great Place to Work®, Hotel Bukovina, LiderSHE, PKN ORLEN S.A., Radio Warszawa, Reputation Managers, Sukces Pisany Szminką, Think Tank, Wirtualna Polska. W ubiegłym roku do naszej inicjatywy włączyło się kilkaset firm, od małych po ogromne koncerny, zatrudniające nawet kilkadziesiąt tysięcy osób, oraz organizacji prywatnych i publicznych a także samorządów, których nie sposób nam wymienić, aby nikogo nie pominąć. Za co raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania! Dotarcie mediowe akcji w 2016 roku to ponad 10 milionów osób!

Dowiedź się więcej i zgłoś swoją firmę na stronie www.mamrodzine.pl.