Lista Najlepszych Miejsc Pracy™ Polska 2024 ogłoszona!
MENU

Znamy już laureatów listy World’s Best Workplaces™ 2021

Znamy już laureatów listy World’s Best Workplaces™ 2021

19 października Great Place to Work® ogłosił tegoroczną listę Najlepszych Miejsc Pracy na świecie. 25 laureatów tego rankingu zostało wybranych spośród 10 000 firm, reprezentujących 19,8 mln pracowników w 106 krajach świata. To bez wątpienia największe badanie opinii pracowników na świecie. Pierwsze miejsce w rankingu należy do firmy transportowej DHL Express. Na drugim miejscu uplasowała się spółka technologiczna Cisco, a na trzecim firma hotelarska Hilton. Polska ma powody do satysfakcji, bo w światowym sukcesie Cisco i Hiltona – a także 6 innych laureatów – miały także swój udział świetne wyniki polskich oddziałów tych firm.

Najlepsi z najlepszych

Aby znaleźć się na liście World’s Best Workplaces™, firmy muszą udowodnić, że są wyjątkowymi pracodawcami w skali świata. Warunkiem minimum jest obecność na co najmniej pięciu listach Najlepszych Miejsc Pracy w Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Ameryce Północnej lub Australii. Tegoroczny zwycięzca DHL Express ma na koncie aż 38 wyróżnień na krajowych listach Najlepszych Miejsc Pracy na 5 kontynentach. Spółka Cisco zakwalifikowała się uprzednio na 22 krajowe listy, a Hilton na 21.

W konkursie Great Place to Work® organizacje są oceniane pod kątem ich wysiłków na rzecz tworzenia świetnych miejsc pracy, ale także wywierania pozytywnego wpływu na ludzi i społeczności w różnych krajach na całym świecie. W tym roku aż 90% pracowników zatrudnionych w firmach z listy World’s Best Workplaces™ zadeklarowało, że odczuwa dumę ze swojej pracy, uważa, że kierownictwo firmy działa uczciwie i etycznie oraz docenia wkład firmy w pomyślność lokalnej społeczności. Satysfakcja z pracy i poczucie przynależności do organizacji sprzyjają angażowaniu się pracowników w poszukiwanie i tworzenie innowacyjnych rozwiązań w firmie. A innowacyjność jest wpisana w strategię każdej organizacji, której zależy na utrzymaniu rynkowej przewagi.

Tegoroczni laureaci dają przykład, jak tworzyć szeroko zakrojoną, a zarazem spójną, inkluzywną kulturę pracy – powiedział Michael C. Bush, dyrektor generalny Great Place to Work®. – Działając globalnie, potrafili umocnić swoją kulturę organizacyjną i zyskać jej akceptację ze strony pracowników we wszystkich krajach, w których są obecni. To prawdziwy wyczyn, bo nawet doświadczenie pandemii nie stanęło tym firmom na przeszkodzie. Wszędzie tam, gdzie działają, firmy potrafiły dogłębnie poznać specyfikę i potrzeby lokalnych społeczności, a ich liderzy zapewnić sprawiedliwe traktowanie wszystkich pracowników, bez względu na stanowisko czy przynależność kulturową. Ogromne gratulacje dla wszystkich laureatów listy World’s Best Workplaces™.

25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie

 
Firma
Branża
Liczba wyróżnionych krajów
Siedziba główna

1

DHL Express

Transport

38 Niemcy

2

Cisco

Technologie informatyczne

22
w tym Polska
USA

3

Hilton

Hotele i restauracje

21
w tym Polska
USA

4

AbbVie

Biotechnologia i farmaceutyki

21 USA

5

Salesforce

Technologie informatyczne

17 USA

6

3M

Produkcja

9
w tym Polska
USA

7

SC Johnson

Produkcja

14
w tym Polska
USA

8

Amgen

Biotechnologia i farmaceutyki

14
w tym Polska
USA

9

SAP SE

Technologie informatyczne

12 Niemcy

10

Roche

Biotechnologia i farmaceutyki

8 Szwajcaria

11

Hilti

Budownictwo i infrastruktura

12 Liechtenstein

12

EY

Usługi profesjonalne

9 Wielka Brytania

13

SAS Institute

Technologie informatyczne

19
w tym Polska
USA

14

AT&T Direct TV

Media

9 USA

15

Stryker Corporation

Ochrona zdrowia

13 USA

16

Novartis

Biotechnologia i farmaceutyki

6 Szwajcaria

17

Cadence

Technologie informatyczne

12 USA

18

Novo Nordisk

Biotechnologia i farmaceutyki

10
w tym Polska
Dania

19

The Adecco Group

Usługi profesjonalne

8
w tym Polska
Szwajcaria

20

Mercado Libre

Technologie informatyczne

6 Argentyna

21

Adobe

Technologie informatyczne

8 USA

22

American Express

Usługi finansowe i ubezpieczenia

5 USA

23

Atlassian

Technologie informatyczne

5 Australia

24

Santander

Usługi finansowe i ubezpieczenia

5 Hiszpania

25

Teleperformance

Usługi profesjonalne

10 Francja
Polscy przedstawiciele na światowej liście

W tym roku na liście World’s Best Workplaces™ Polskę reprezentuje 8 spółek. Oprócz wspomnianych już firm z samego szczytu listy – Cisco i Hiltona (odpowiednio 2. i 3. miejsce) – są to: 3M (6. miejsce), SC Johnson (7. miejsce), Amgen (8. miejsce), SAS Institute (13. miejsce), Novo Nordisk (18. miejsce) oraz The Adecco Group (19. miejsce).

W podziale na kraje najliczniejszą reprezentację mają w tym roku wspólnie klasyfikowane kraje Ameryki Środkowej i Karaibów (18 spółek) oraz Brazylia (16 spółek). Na kolejnych miejscach znalazły się: Wielka Brytania, USA i Meksyk (po 14 spółek). Natomiast tak samo liczebną reprezentację, jak Polska mają: Francja, Niemcy, Portugalia, Turcja i Kolumbia.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z tegorocznej uroczystości.

O Great Place to Work®

Great Place to Work® jest światowym autorytetem w dziedzinie kultury miejsca pracy. Od 1992 roku przeprowadziliśmy badania ankietowe z udziałem ponad 100 milionów pracowników na całym świecie. Dzięki tak pokaźnej bazie danych i pogłębionym analizom zdefiniowaliśmy, co leży u podstaw świetnego miejsca pracy: jest to zaufanie. Za pomocą sprawdzonej metodologii Great Place to Work® pomaga organizacjom mierzyć kulturę firmy, rozwijać zaufanie w organizacji i osiągać lepsze wyniki biznesowe. Dzięki programom certyfikacji i bogatym danym benchmarkowym co roku Great Place to Work® wyróżnia wybitne miejsca pracy i tworzy listy najlepszych miejsc pracy: krajowe, regionalne oraz listę światową. Wszystko, co robimy jest napędzane przez misję budowania lepszego świata poprzez wspieranie każdej organizacji w tym, aby stała się świetnym miejscem pracy dla Wszystkich.

 


Strona korzysta z plików cookies w celu lepszego jej działania. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich użycie i przechowywanie na Twoim urządzeniu. Więcej informacji o wykorzystaniu plików cookies znajdziesz w

polityce prywatności

ZGADZAM SIĘ