Lista Najlepszych Miejsc Pracy™ Polska 2024 ogłoszona!
MENU

Kierunek Talent – biznesowe wyzwanie przyszłości

Kierunek Talent – biznesowe wyzwanie przyszłości

 

13 października 2015 r.w siedzibie polskiego oddziału HILTI odbyła się debata „Kierunek Talent – biznesowe wyzwanie przyszłości”. Spotkanie było odpowiedzią na zainteresowanie laureatów konkursu Najlepsze Miejsca Pracy w Polsce mniej formalnymi kontaktami, które mogłyby służyć swobodnej wymianie doświadczeń.

Choć sam pomysł zrodził się w zeszłym roku, dopiero teraz, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu zespołu działu personalnego Hilti (Poland) pod kierunkiem pani Agnieszki Olszewskiej, doszło do oczekiwanego spotkania. Great Place to Work® w Polsce oczywiście służył gospodarzom swoim wsparciem, a ze strony mediów, jak zawsze, mogliśmy liczyć na niezawodną obecność miesięcznika „Personel Plus” w osobach pani Sabiny Siwy, redaktor naczelnej, oraz pani Małgorzaty Rzewuskiej, sekretarza redakcji. Jak było? „Super” - usłyszeliśmy w podsumowaniu od jednej z uczestniczek. I rzeczywiście, ogromnym atutem debaty była otwartość uczestników na wzajemne dzielenie się wiedzą, co wybornie zamodelowali na samym początku spotkania pan Tomas Trocil, prezes zarządu Hilti (Poland), i pani Agnieszka Olszewska, dyrektor personalna w Hilti.

W czasie poszczególnych sesji były poruszane m.in. takie tematy, jak: kim dla organizacji są talenty i jaką rolę pełnią w osiągnięciu sukcesu biznesowego, jaką ofertę tworzą dla nich firmy, czy rekrutacja talentów różni się od „zwykłej” rekrutacji, jakie znaczenie dla budowania na rynku wizerunku pracodawcy z wyboru ma rekrutacyjny savoir-vivre (jak drogo mogą kosztować błędy, a nawet niewielkie uchybienia w kontaktach z kandydatami), jakie wyzwania stawia przed pracodawcami młode pokolenie i w ogóle, w jaki sposób firmy powinny odpowiadać na zmieniające się oczekiwania i potrzeby pracowników.

Ciekawych wątków było naprawdę wiele, co zapewniały kolejne prezentacje – oprócz laureatów polskiej listy Najlepszych Miejsc Pracy gościliśmy także przedstawicielki firmy Hudson w Polsce - oraz panel dyskusyjny, który moderowały panie Sabina Siwy z „Personelu Plus” i Anna Niziołek z Hilti (Poland) i który ukoronował tegoroczne spotkanie. No właśnie, tegoroczne, bo mamy nadzieję, że ta cenna inicjatywa będzie miała swoją kontynuację. Taką wolę wyrazili wszyscy uczestnicy. Zespół Great Place to Work® w Polsce jest gotowy wspierać kolejnych gospodarzy spotkań. Liczymy na otwarcie nowego sezonu w jeszcze szerszym gronie. Gala Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2016 zbliża się wielki krokami.


Strona korzysta z plików cookies w celu lepszego jej działania. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich użycie i przechowywanie na Twoim urządzeniu. Więcej informacji o wykorzystaniu plików cookies znajdziesz w

polityce prywatności

ZGADZAM SIĘ